ETANOOL

Etanooli kasutatakse toidu-, joogi-, farmaatsia-, kosmeetika-, kütuse- ja keemiatööstuses. Milantre Grupp on kemikaalide tarnija.

Kõige enam kasutatkse etanooli mootorikütuse lisandina. Pakume laia valikut erinevat tüüpi etanooli nii toidu- ja joogitööstusele kui ka keemiatööstusele. Kõik pakutavad etanooli tüübid vastavad kõrgeimatele standarditele ja EL-is kehtestatud normidele.

etanool
MIS ON ETANOOL?

Etanool ehk etüülalkohol (piiritus) on tuntuim alkohol, mis on normaaltingimustel värvuseta vedelik. Etanool, mis on toodetud looduslikult pärmseente kääritamisel (biomassist) on taastuv energiaallikas.

MEIE POOLT TARNITAV ETANOOL:
  • Teraviljapiiritus

  • Orgaaniline piiritus

  • Rukki destillaat

  • Nisu destillaat

  • Veevaba etanool farmaatsiatööstusele (99,9% vol)

  • Aseotroopne etanool farmaatsiatööstusele

  • Etanool keemiasektorile

KASUTUSVALDKONNAD:

01

Alternatiivne kütuseallikas

Etanooli segatakse tihti bensiini või diislikütusega. Tihti on etanool valmistatud biomassist ja seetõttu peetakse seda taastuvaks energiaallikaks.

02

Keemiatööstus

Etanooli peetakse universaalseks lahustiks. Seda kasutatakse lahustina lakkide ja külmumisvastaste segude valmistamisel.

03

Farmaatsiatööstus

Etanooli kasutatakse ravimites, antiseptilistes kätepuhastusvahendites ja meditsiinilistes salvrätikutes. Etanooli kasutatakse orgaanliste õlide ja tinktuuride ekstraheerimisel.

04

Kosmeetika

Etanooli kasutatakse laialdaselt parfüümide ja deodorantide valmistamisel ning ta on kosmeetika- ja ilutoodete koostisosa.

05

Toiduainetetööstus

Etanooli kasutatakse loodusliku tootena maitsete ja aroomide ekstraheerimiseks ja kontsentreerimiseks.

06

Joogitööstus

Põllumajanduslikku päritolu piiritust (neutral alcohol) kasutatakse erinevate alkohoolsete jookide valmistamisel. Orgaanilist etanooli kasutataks nt looduslikult puhta viina valmistamiseks (organic vodka).

Milantre Grupp – Kemikaalide ja Doseerimistehnoloogia tarnija

Milantre Grupp tarnib oma klientidele alates 2011. aastast kemikaale, doseerimistehnoloogiat ja vee desinfitseerimissüsteeme. Meie klientideks on keemia- ja õlitööstus, toiduainete- ja joogitööstus, laevandus- ja vee-ettevõtted, energiatootjad, paberi- ja tselluloositööstus, ujulad, SPA-d ja hotellid.